V prvem tednu – TEDNU OTROKA, smo otrokom pisane igralnice pripravile prijetno dobrodošlico. Ob prihodu v vrtec so jih čakali navezani baloni z njihovimi imeni. V tem tednu smo vzgojiteljice otrokom zaigrale igro Mala miška in veliko rdeče jabolko. Otroci so z radovednostjo gledali in nato z našo pomočjo zaigrali še sami. Ob zaključki pa so se otroci posladkali s sadno kupo.

Skozi cel mesec smo imeli v igralnici postavljen poligon. Otroci so čez ovire sprva hodili previdno in počasi, a so se kmalu opogumili in jih premagovali vedno hitreje. Čez poligon so tudi potiskali žoge in tovornjake.

Pri umetnosti smo ustvarjali z rokami. Otroci so mečkali časopisni papir in ga nato pobarvali rdeče. Nastala so jabolka, katera smo dodali našemu drevesu. Z rokami smo tudi slikali. Nekateri otroci si sprva niso hoteli umazati rok, vendar so z malo spodbude le poskusili, a le za kratek čas. Drugi pa so pri slikanju z rokami zelo uživali in so pri tej dejavnosti vstrajali zelo dolgo.

V mesecu oktobru je Luka praznoval 2. rojstni dan. Z njim smo zapeli in zaplesali.

Pripravila:

Petra Hrastnik