Čarobni december v zeleni igralnici
V tem mesecu smo si pripravili sledeče kotičke:
• kotiček: znam-naučim – otroci so drugim otrokom pokazali in jih naučili kar znajo;
* izdelovanje jelenčkov iz kolaž papirja: striženje, gubanje, lepljenje;
* vrtenje obroča okoli roke, bokov;
* igra Ribice: sledenje, preskakovanje, utrjevanje barv (v telovadnici);
* izdelovanje darilnih škatlic: barvanje, lepljenje;
* pletenje kitk;
* poligon;
* igra: bomba;
* zgodba;
* igra domine;
*zavezovanje čevljev;
* zapenjanje gumbov, zadrg…
• ustvarjalni kotiček
* dekoracija: snežinke (gubanje, striženje) in barvanje obrisov otrok ter lepljenje na stene;
* izdelovanje voščilnic: gubanje pingvinov, lepljenje, špricanje z barvo, risanje snežink;
* izdelovanje palčka (darilo): mešanje gipsa in vode (priprava mase), natikanje nogavice na
lonček, vlivanje mase in oblikovanje;
• glasbeni kotiček
* poslušanje glasbe s slušalkami;
* poslušanje glasbene pravljice: Vila malina.
Seveda pa so se otroci veliko prosto igrali v telovadnici (poligoni, vozički, vrvi, skokice, igra v »pajacu« – senzorika . . ), igralnici (lego kocke, lesene kocke, igra vlog, knjige . . ) in na igrišču (tek, skrivalnice, . .).
V decembru smo obiskali letališče Brnik, kjer smo si ogledali vojaške helikopterje in helikopter za medicinsko pomoč in prevoz dojenčkov v inkubatorju ter si ogledali notranjost helikopterjev. Na koncu smo si ogledali še hanger za popravilo helikopterjev in pristajanje letal.
V Ljubljani smo si ogledali predstavo: Žabji kralj in se nato sprehodili po mestu (ogled okrasitve v mestu, poimenovanje znamenitosti -Ljubljanski grad, reka Ljubljanica…).
Za zaključek čarobnega decembra pa nas je obiskal dedek Mraz. Zapeli smo mu pesmice, se z njim slikali in se nato igrali z novimi igračami.
Vse najboljše smo zapeli Niku in Blažu in se z njima poveselili.

Pripravila: Petra Hrastnik