Iskrica

• Tjaž se pohvali vzgojiteljici iz sosednje skupine:

»A veš, mi smo pa zdej že v Soncu (s tem misli igralnico Sonce), pol gremo v Strelo pol pa že v šolo.«

Nato se deček za trenutek zamisli in ponosno nadaljuje: »Pol gremo pa kr v službo!«

Vzgojiteljica ga pozorno posluša in vpraša v njegovem stilu: »Ja, kaj pa pol?«

Tjaž ustreli kot iz topa: »Ja, pol si pa v penziji, si pa cel dan doma!«

• Otroci so po pravljici »Rokavička« igrali igro vlog, v kateri nastopa tudi dedek.

Jakob je bil precej hiter.

Vzgojiteljica: »Jakob, dedki niso tako hitri. Gotovo poznaš kakšnega dedka, ki je bolj počasen, ker težko hodi?«

Jakob: »Ne, on se vozi z mopedom«.

• Vprašam otroka kdo doma vozi avto mami ali oči in odgovori:”Mami in oči.”

Ena punčka pa se obrne in ga vpraša: “Ja, kaj a ‘mate vi dva volana v avtu?”

• Po ogledovanju slikanice vzgojiteljica vpraša otroke: “Kje živijo žabe?”

“V ribniku”, odgovori večina.

“Kakšna pa je voda v ribniku- slana ali sladka?” jih vpraša vzgojiteljica.

Otrok dvigne roko in odločno pove: “Ogabna.”

• Vzgojiteljica: “Jože, ne morem ti dati igrače iz omare, ker ne dosežem…sem premajhna.”

Jože: “Ne, nisi ti premajhna….to omaro so preveliko naredili.”

• Spomladi na igrišču vzgojiteljica komentira vreme in reče, da je še kar mrzlo kadar se sonce skrije…Eden otrok pa se zadaj guga in (sploh ni vedela, da posluša) in reče: “Potem pa iz sence stopi.”
  • Deklica je vedno pojedla le sredico pri kruhu in je vzgojiteljica hotela, da vsaj poskusi skorjo, pa je rekla: “Pospravila boš, ko boš vsaj 1x ugriznila v skorjo.” Deklica pa odgovori: “Jaz teh kosti od kruha že ne bom jedla.”
  • Deček, ki je vse besede začenjal s črko N: “Vzgojiteljica, sem že kakal… Prid me nabrisat. Sem že nažgal luč.”