Začelo se je novo šolsko leto in zopet so se v igralnice vrnili že znani obrazi. Med njih pa so prišli novi in si želeli biti enaki njim.
Z novim začetkom smo odprli nova vrata, vrata igralnice Luna. Ta igralnica je bila malo poznana za vse otroke, zato jo je bilo potrebno raziskati in se seznaniti z novimi obrazi.
Ko smo vse raziskali in se spoznali, pa smo hitro zavihali rokave in se podali novim dogodivščinam naproti. Najprej nas je vodila pravljica »Rdeče jopice«. Pravljico smo brali, se o njej pogovarjali, se oblekli v rdeča oblačila in se po njeni vsebini odpravili na orientacijski pohod.
Naenkrat pa smo zaslišali, da nam nekdo trka na vrata. Le kdo bi to bil? Ja Botra jesen je prišla in nam prinesla pisano jesen, polno plodov.

Pripravila: Petra Ivanič