Prvi teden v oktobru je bil teden otroka, kjer smo dejavnosti organizirali za vse otroke vrtca Dol. Z otroki smo odšli na daljši pohod na polje, telovadili v igralnici, ustvarjali z naravnim materialom v Beli igralnici, se igrali rajalne igre v Mavrični igralnici skupaj z otroki iz skupine Strela iz Dolskega in si ogledali predstavo vzgojiteljic »Sovica Jokica«.
Praznovali smo Larin, Sergejev in Trajčetov 3. rojstni dan.
Pripravili smo kostanjev piknik in se družili z otroki iz Bele igralnice.
Obiskali so nas tudi najmlajši otroci iz Oranžne igralnice in skupaj smo se igrali v različnih kotičkih.
Z Andrejem smo prepevali pesmi o jeseni, spoznavali barve ter sestavljali strašilo.
Veliko časa smo namenili vsebini slikanice »Sovica Jokica«, se o njej pogovarjali, razvrščali ilustracije v zaporedje dogajanja, igrali igro vlog, spoznavali živali, uprizarjali njihovo gibanje…

Besedilo in fotografija: N. Jerina