Oktober je bil v igralnici Mavrica jesensko obarvan. Veliko smo hodili v gozd, na polja, po vasi in opazovali naravo v njenem spreminjanju. S pomočjo staršev smo jesen prinesli tudi v igralnico. Otroci so se tako najprej sladkali s plodovi jeseni – hruške, jabolka, grozdje in igrali z orehi, lešniki, želodom, kostanjem, listjem, vejami… Vse plodove smo poimenovali in se tako naučili nekaj novih besed.

Jesen pa nam je tudi podarila ideje za ustvarjanje. Od odtisovanja, natikanja, lepljenja in igre z barvami. Naučili smo se tudi nekaj pesmic, za kar smo uporabili slikopise, da so si otroci pesmice lažje zapomnili.

V gozdu smo si pripravili tudi jesenki piknik, obiskali so nas tudi gasilci, ogledali smo si lutkovno predstavo Čudežen pralni stroj in se udeležili iger brez meja v enoti vrtca Dolsko.