Novembra smo imeli dejavnosti po naslednjih kotičkih:
• gibalni kotiček: vožnja z vozički, iskanje slikc, postavljanje zaporedja na podloge, igra v telovadnici: trampolin, vozički, polkrožne blazine, obroči;
• mizarski kotiček: vijačenje vijakov, ovijanje z volno vijake, razvrščanje vijakov, matic;
• jezikovni kotiček:
* slikopis pesmi Tri čebele: asociacije, risanje, lepljenje, ponovitev ob slikopisu,
* slikopis “Ples pingvinov”: iskanje slik po revijah, striženje, lepljenje, ponavljanje pesmi in risanje položajev ob slikopisu za ples,
* pripovedovanje izmišljenih zgodb;
• ustvarjalni kotiček:
* zabijanje žebljičkov v pluto, natikanje gumic,
* gubanje pingvinov iz kolaž papirja,
* dekoracije: prepogibanje, striženje snežink iz papirja;
• kotiček s senčnimi lutkami: lutkovna prestava vzgojiteljice s senčnimi lutkami: Čebelica Meli (pogovor kakšne lutke poznamo, igra s sencami), predstava in igra otrok s senčnimi lutkami in igra izmišljenih zgodb s senčnimi lutkami;
• igralni kotiček : igra z žogami, gumitvist, odpadni material, les, vrvi, kocke;
• kotiček Kaj znam: risanje stvari, ki jo bo pokazal prijateljem oz. jih naučil ter gubanje kvert.
V začetku meseca smo imeli slovenski tradicionalni zajtrk, zato smo za ta dan pripravili podloge za hrano. Na podloge smo naredili slikopis: Čebelica (risanje, lepljenje, striženje). Za ta dan smo naredili plakat – slikopis. Ta dan smo se sprehodili tudi do šole, kjer so gostili čebelarje. Izvedeli smo veliko o čebelah in pokusili med. V vrtcu smo se družili z ostalimi skupinami in peli pesmice in pesem Čebelar.
Dneve smo izkoristili tudi za sprehod do travnika (prosta igra z naravnim materialom, preskakovanje, vrtenje vej, koruznih stebel, sestavljanje številk iz naravnega materiala, navijanje volne na koruzne palice).
Obiskali smo knjižnico: vrnitev knjig, prebiranje knjig, izbiranje knjig na temo zima.
Skupaj z otroki smo izdelali dve igri:
• igra Kocka: postavljanje poligona, prepoznavanje barv, števil, štetje, poskakovanje po eni nogi;
• slikopisa En kovač: sestavljanje slikopisa, ponovitev izštevanke, poskakovanje po eni nogi, raztezanje rok, štetje, preštevanje pik, prepoznavanje simbolov številk.

Pripravila Petra Hrastnik