Mesec maj smo kljub dežju preživeli super! Kako tudi ne, saj je naš vrtec v maju praznoval 10. obletnico svojega obstoja. V ta namen smo otrokom pripravili kar nekaj zanimivih dogajanj. Vzgojiteljice iz vrtca Dol so  zaigrale v predstavi Janko in Metka,  imeli smo praznični zajtrk v Dolu in sladoledno malico, na obisku smo gostili otroke iz varstva na kmetiji, obiskali so nas tudi dedki in babice, v avli vrtca Dol pa so vzgojiteljice pripravile scene različnih pravljic, katere je prevedel naš znani prevajalec Janko Moder.  Razstavo si še vedno lahko ogledate v vrtcu Dol. Poleg praznovanja  obletnice vrtca pa smo 20. maja praznovali svetovni dan čebel. Ogledali in seznanili smo se s pripomočki čebelarja (panj, satje, čebelarsko kapo, metlico za ometanje panjev, vilice za satje, kadilnik, stojalo za satje)  in pomembnostjo čebel.  Poskusili smo tudi med, kar iz satja! Mmm, je bil dober;) Ogledali smo si tudi čebelnjak v bližini vrtca. Posadili smo  bučna semena in opazovali njihovo rast. Vsak dan oz. po potrebi smo rastline skrbno zalivali in opazovali spremembe. Veliko časa smo namenili tudi gibanju, na prostem ali notri.