Otroci iz Modre igralnice smo zbirali različne buče, od okrasnih do jedilnih,od okroglih, podolgovatih, zavitih in različnih barv. Ugotovili smo kje rastejo in zakaj jih uporabljamo. Z žlicami smo izdolbli notranjost buče, semena ločili od ostale sredice in jih posušili. Posušena semena bomo uporabili za likovno ustvarjanje (kot ježke, okvirje slik in podobno). Iz buč smo izrezali oči in usta in z njimi okrasili zunanji atrij vrtca. Svečke v bučah so nam pričarale čarobno jesen.

Otroci so uživali tudi pri izdelavi grozdnega soka. V igralnici smo grozdne jagode ločili od pecljev, jih dali na kuhinjsko krpo in močno stisnili. Sok, ki je nastal je bil zelo dober,  z veseljem smo ga popili. Tako so sami spoznali, kako nastane grozdni, naravni  sok, brez konzervansov.

Otrokom ostanejo v spominu še posebej tista spoznanja , do katerih so prišli z lastno aktivnostjo.

 

Pripravila:

Marija Bajec

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)