V tem mesecu smo začeli s projektom »Igra in ustvarjanje z lesom«. Zbirali smo različne kose lesa, plodove dreves in še in še in otroci so veliko materiala prinesli od doma, nekaj pa smo ga nabrali sami. Veliko smo se pogovarjali o lesu in gozdu (kje dobimo les, kaj vse lahko iz njega naredimo, kdo se ukvarja z lesom, itd.). V revijah smo poiskali slike lesenih izdelkov, jih sestrigli in naredili plakat. Razvrščali smo material v ustrezne zaboje (plodove dreves, liste, lubje, veje, različne koščke lesa, …), ga poimenovali in podajali ideje za ustvarjanje. Odšli smo v gozd, ga opazovali, poimenovali videmo, primerjali drevesa, njihove liste, lubje, velikost, debelino debla in naredili odtise lubja. Tam smo se igrali in ustvarjali razne hiške iz vej in listov ali kaj drugega. Gozd smo v vrtcu tudi narisali s tempera barvami in z njimi okrasili našo garderobo. Naredili smo tudi nekaj izdelkov in jih razstavili v avli vrtca. Odpravili smo se na ogled žage Valjavec v Dolu. Na žagi so bili tako prijazni, da so nam pokazali nekaj orodja in razrez debla ter odgovarjali na naša vprašanja. Videli smo tudi veliko hlodov, raznih desk, palet in žagovine.

Z avtobusom smo se odpeljali v Lutkovno gledališče Ljubljana, kjer smo si ogledali igrano predstavo Pepelka.

V petek, 20. 11. 2015 smo v vrtcu pripravili Tradicionalni Slovenski zajtrk, kjer smo skupaj s starši, starimi starši, pozajtrkovali. Obiskal pa nas je tudi čebelar.

Praznovali smo Stašev in Nežin 5. rojstni dan. Zapeli smo in jima čestitali, narisali risbe in se sladkali.

 

Pripravila: Kristina Kovačič

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)