V začetku januarja smo se že začeli pripravljati na zimovanje.  Veliko smo se pogovarjali o smučarski opremi, pravilih na smučišču, itd. Torej, drugi teden v mesecu smo se navdušeni odpravili na Pokljuko.  Lija, Luka in Iva so praznovali svoj 6. rojstni dan. Zapeli smo jim, skupaj zaplesali, jim narisali risbe in se posladkali.  Nadaljevali smo z ustvarjanjem z lesom. V zvezke smo najprej narisali načrt našega izdelka in nato na podlagi tega načrta izdelali različne izdelke. Lepili smo različne koščke lesa in ustvarili zanimive izdelke, ki smo jih razstavili v avli vrtca.  20. januarja smo obeležili Dan brez multimedije. Ugotavljali smo pozitivne in negativne strani uporabe, razmišljali kako lahko še preživimo čas brez multimedije in se igrali »živo televizijo«.

V skupini se je z nami igral Tomaž, ki je za nas pripravil različne zanimive dejavnosti: gibalne igre po postajah v telovadnici, predstavil nam je simetrijo (pojem), nato smo razumevanje simetrije preizkusili v igri s kockami in prav dobro nam je šlo. Spoznavali smo instrumente kot so blok flavta, trobenta in sintetizator zvoka. Igrali smo se glasbene uganke, poslušali smo pravljico Doktor medved in se spoznali z znakovnim jezikom (jezikom gluhih), naredili smo poskus, pri katerem smo ugotavljali gostoto vode, olja in medu ter vanje spuščali različne predmete.

Pripravila: Kristina Kovačič

 

(Skupno 32 obiskov, današnjih obiskov 1)