Novo leto nam je prineslo sneg, zato smo prvi teden uživali v snežnih radostih. Otroci so tekli po snegu, se valjali, kepali, delali odtise in se dričali s polivinilastimi vrečami. Na igrišču so naredili snežnega prijatelja Pavleta.

Ko nas je mraz pregnal v vrtec smo se igrali v različnih kotičkih. V kuhinjskem kotičku so presipavali sol in proseno kašo ter odpirali in zapirali embalažo z navoji. Poseben je bil tudi kotiček namenjen za igranje z mivko. Mivko so skupaj z barvo in lepilom uporabili za izdelavo slik, ki krasijo našo garderobo. Ob poslušanju izmišljene zgodbe o velikem in majhnem medvedu so otroci spoznali in razvrščali velike in majhne predmete. Tudi ta mesec so obiskovali telovadnico v Dolu, kjer so tekli po navodilih (na klop, pod klop, v obroč, . . . ),  se igrali z različnimi žogami in premagovali ovire na poligonu. Gibalne minutke pa so bile namenjene tudi razgibavanju v igralnici, kjer smo ob glasbi korakali s palicami in se plazili po tleh.

Pripravila:

Petra Hrastnik

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)