Tralala, hopsasa,
pustne smo šeme…
V tem mesecu smo imeli še posebno nalogo – pustne šeme smo preganjale zimo. Čeprav ni bilo ne snega ne hudega mraza, smo se male vile in bojevniki in miška in petelinček in čebelica in lev zelo močno trudili, da nam končno posije sonce in nas ogreje. Bili smo glasni, da se nas je daleč slišalo, naučili smo se pustno pesmico in bili veseli… še posebej pustnih dobrot. Obiskal nas je tudi kurent – čudovita maska s Štajerske.
Prvič smo obiskali Lutkovno gledališče v Ljubljani. Tudi z avtobusom smo se prvič peljali skupaj – to je bil še poseben dogodek. Na velikem odru smo si ogledali predstavo Bobek in barčica. Zgodbico smo prebrali že v vrtcu, tudi mi smo si naredili barčico, a predstava v gledališču je bila še posebej čudovita – igralci so jo obogatili s pesmicami, zabavnimi dialogi in ljubkimi lutkami.
Pa komaj čakamo pomlad!

Pripravila: Petra Habič

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)