Strokovne delavke Vrtca Dolsko in Kulturnega doma smo v sredo, 25. 5. 2016 organizirale druženje otrok in staršev. Na igrišču vrtca in šole so potekale gibalne dejavnosti z naslovom »Igre brez meja« v okviru Malega sončka. Pripravile smo 8 gibalnih postaj z različnimi nalogami: igre z vodo, hranjenje medveda, ciljanje žog v tarčo, pajkova mreža, hoja s hoduljami, poligon z žogami, podiranje kegljev – plastenk, dejavnost s hopla žogami. Lepo sončno vreme je privabilo veliko število otrok in staršev, ki so aktivno sodelovali pri vseh gibalnih dejavnostih. Otroci so ob prihodu na igrišče prejeli vstopnico s številko, s pomočjo katere so se razvrstili v eno od osem skupin. Vsaka dejavnost je potekala določen čas (5 minut), ob znaku (pisku) se je določena dejavnost pričela oz. končala, na ta način smo naznanili tudi menjavo postaj. Po vseh opravljenih nalogah je sledila pogostitev s piškoti, vodo in limonado, ob sladkanju pa smo tudi prijetno poklepetali. Vsem prisotnim se zahvaljujemo za udeležbo in vas ponovno vabimo na podobno srečanje spet drugo leto.

Pripravila: Daša Lokar

(Skupno 258 obiskov, današnjih obiskov 1)