V sredo, 1. 6. 2016 nas je v Vrtcu Dolsko ponovno obiskal KUD Teater za vse z Jesenic. Pripravili so nam še zadnjo lutkovno predstavo z naslovom Gusar Nace. Tokrat nas je zgodba popeljala na morje. Gusar Nace je skupaj s papigo živel na gusarski ladji in zadovoljen plul po širnih morjih. Kot vsi gusarji je tudi on najraje pil rum, za pogum. Prepričan je namreč bil, da je najstrašnejši in najhudobnejši gusar vseh časov. Nekega dne pa se je vse spremenilo, saj je srečal deklico in dečka, ki sta se izkazala za zelo pogumna. Otroka sta mu namreč pokazala, da je lahko tudi dober, nežen in prijazen gusar.

Otroke je že ob vstopu v prostor navdušila velika gusarska ladja in komaj so čakali, kaj bo sledilo. Vsebina zgodbe je bila zelo zabavna, na humorističen način je prikazala človeške slabosti, ki smo se jim iz srca nasmejali. Lutkovna predstava je trajala približno 30 minut. Čeprav je bila namenjena otrokom od 3. leta dalje, so si jo ogledali tudi najmlajši otroci, z zanimanjem so si ogledovali lutke, gusarsko ladjo in opazovali starejše otroke, kako uživajo.
Pripravila: Daša Lokar

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)