V mesecu februarju smo se veliko časa igrali s papirjem, kartonom, tulci, škatlami… Razvijali smo ročne spretnosti v različnih tehnikah dela: trganja, mečkanja, zlaganja, striženja, barvanja, risanja, lepljenja… Ustvarili smo pustne maske, verige, lepljenke in s tem okrasili igralnico. S škatlami in tulci smo se igrali v prosti igri in preizkušali lastne ideje.
6. 2. – 10. 2. 2017 smo imeli »teden pravljic.« Brali smo pravljice, gledali ilustracije v slikanicah in se o vsebini pogovarjali. V petek so nas obiskali otroci iz Pisane igralnice v gasilskem domu in skupaj smo poslušali pravljico »Sovica Jokica.«
V lepem vremenu smo odšli na sprehod v bližnjo okolico vrtca in opazovali spremembe v naravi. Bili smo tudi na obisku pri otrocih iz Bele igralnice v vrtcu Dol.
V pustnem času smo se oblačili v pustna oblačila in se veselili v različnih vlogah.
24. 2. 2017 smo se spremenili v vesele pustne maškare. Zabavali smo se celo dopoldne in odganjali mrzlo zimo.
V času zimskih počitnic smo bili združeni v skupinah v enoti Dol in spoznavali ter se igrali z otroki iz drugih skupin.

Besedilo in foto: Nataša Jerina

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)