V januarju smo se v igralnici Mavrica začeli igrati s senzoričnimi dejavnostmi. Najprej smo se osredotočili na tip – roke, noge, telo. Tipanje in igranje z različnimi snovmi (sneg, sluz, gustin, koruza, brivska pena, moka, riž, vodne kroglice,…) ter hoja po različnih čutnih poteh in senzoričnih vrečkah. Tudi masažo telesa smo si privoščili. Igrali smo se igrico »Pečemo pico«, kjer smo uporabljali različne pritiske s prsti in rokami na hrbet otroka. Z veseljem so kotalili žoge po hrbtih in se poleg tega zelo zabavali. Naredili smo si senzorične žogice z različno vsebino ( moka, koruza, droben kamen, riž, vodne kroglice) katere otroci tipajo, gnetejo in ob tem občutijo različen dotik.  Otrokom te dejavnosti prinašajo veliko veselja, zato otrokom vsak dnevno ponudimo vsaj eno izmed njih.

Veliko se tudi gibljemo in za to uporabljamo vse pripomočke, ki jih imamo v igralnici. Sproti si izmišljamo nove izzive in jih z veseljem premagujemo. Tudi sneg nas je zelo razveselil, zato smo se odpravili ven, kjer smo se pogumno sankali po bližnjem hribu in se s snegom igrali.

Zapisala: Petra Ivanič

(Skupno 52 obiskov, današnjih obiskov 1)