Teden od 14.10. do 21.10. 2019 nam je v zeleni skupini otrok vrtca v župnišču prinesel veliko druženja z odraslimi in gibanja z njimi. Projekt Simbioza Giba nam je omogočil, da smo se še več gibali in to ne sami, temveč smo se priključili rekreacijskemu društvu Aktiva žena, ki izvajajo tedenske  gibalne vaje in tako skrbijo za svoje boljše zdravje.  Z veseljem so nas sprejeli in se ob razgibavanju in igri družili z nami, čeprav je bilo med nami tudi sedemdeset in več let razlike. Hvaležni smo jim za to izkušnjo. Odšli smo tudi na izlet z babicami in dedki na Krevelco.  Koliko hribčkov je še v našem kraju, ki jih na novo osvajamo. Lep jesenski dan nas je s soncem razveseljeval, ko smo med kostanji in bukvami hodili po gozdu, skoraj vsak pa je držal za roko babico ali dedka.  Pot  ni bila dolga saj smo klepetali, peli in se smejali. Tudi skupina nordijske hoje, Nordic by Petra Majdič nas je lepo sprejela medse. Čeprav mi otroci brez palic, smo spretno hodili s skupino , ki z nordijsko hojo vzdržujejo in krepijo svoje zdravje. Bili so nas veseli in spodbujali so nas pri hoji. Spoznali smo, kako pomembno je gibanje ne glede na starost, število udeležencev, prostor  in način gibanja. Upam, da se še večkrat dobimo,  saj nas otroke, kot starejše občane to veseli in bogati.

Napisala vzgojiteljica Marija Bajec

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)