Skupaj s starši smo okrasili našo igralnico in jo spremenili v snežno igralnico. Iz luči so padale snežinke, okna so krasila zasnežene smreke, lučke in velika zvezda repatica pa nas je opozarjala na bližajoče božično novoletne praznike. Poleg ustvarjanja smo veliko peli, plesali in opazovali naravo. Čakali smo na snežinke in ker jih ni bilo dovolj za snežaka smo se odločili, da ga kar narišemo i sicer tako, kot so to naredili otroci v zgodbici Snežaki v vrtcu. Tudi naš snežak je bil  Martin in tudi njega smo odnesli v najbližjo trgovino Merkator. Čakali smo, da oživi in si najde snežno deklico Tino. Res je odšel iz trgovine, kam je odšel, pa tudi prodajalke v trgovini niso vedele. Zima je še dolga, zato nismo izgubili upanja.  Če ga kje srečate mu povejte, da ga otroci  z Marijo in Katjo v župnišču še vedno čakajo.

Dočakali pa smo Dedka Mraza, ki nam je prinesel lepa darila. Zdaj se še več igramo z žogami, saj imamo nove gole in koše za igro. Dedka smo lahko pocukali za brado in mu povedali, da ga imamo radi in mu rekli  naj nas obišče tudi doma, ko bodo prazniki in bo vrtec zaprt. Obljubil je da bo prišel k vsakemu otroku in ga razveselil.  Upajmo da bo to zmogel.

Zapisala vzgojiteljica Marija Bajec,

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)