Otroci iz Zelene in Bele igralnice smo si, na povabilo enega od staršev, ogledali hišo Radio televizije Slovenija. Najprej smo si ogledali kako poteka delo na televiziji. Videli smo prostore, kjer urejajo masko, videli ogromno oblačil in obutve v garderobi, skladišče raznih rekvizitov za sceno in studio, kjer snemajo oddaje. V tem velikem studiu nas je obiskal Bober Bor. Nato smo si ogledali še studio, kjer snemajo informativne oddaje, kot so poročila in vreme. Nadaljevali smo v sosednji stavbi, kjer smo si ogledali studio glasbene produkcije. V studiu smo skupaj ob spremljavi klavirja in violine zapeli nekaj pesmi. Na koncu nas je gospa odpeljala še v veliko dvorano, kjer smo videli veliko različnih inštrumentov in poslušali vajo simfoničnega orkestra Big Band. Bilo je zelo zanimivo in poučno.

Pripravila: Kristina Kovačič

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)