Tradicionalni slovenski zajtrk 2022

Tudi v vseh enotah vrtca smo danes jedli tradicionalni slovenski zajtrk.
Gre za tradicionalen slovenski zajtrk, ki je sestavljen iz kruha, masla, medu, mleka in jabolka ali drugega svežega ali suhega sadja brez dodanega sladkorja. Kruh mora biti proizveden v Republiki Sloveniji, vsa druga živila pa morajo biti pridelana in predelana v Republiki Sloveniji. Namen ukrepa je da otroke, mladino in širšo javnost seznanjamo o pomenu zajtrka, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil, ki so pridelana oz. predelana v Sloveniji. Želimo poudariti pomen kmetijstva in čebelarstva za predelavo hrane, ter njenem vplivu na okolje. Otroke osveščamo o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

(Skupno 203 obiskov, današnjih obiskov 1)