November, že čisto jesenski mesec, je minil v znamenju čebelic, kruha, plesa… Ker je bil 21. november poseben dan, ko smo v vrtec povabili starše na tradicionalni slovenski zajtrk, nas je seveda zanimalo, kje mi dobimo kruh, maslo, med, mleko, jabolka…
Pa smo šli na sprehod po vasi do kmetije Pr Krač, kjer smo videli krave, ki nam dajo mleko, iz katerega naredijo tudi maslo. V igralnici smo zgnetli testo in v pečici spekli žemljice (nismo jih pojedli, ker nismo vmešali kvasa v testo). Čebelarji so nam povedali nekaj zanimivosti iz življenja čebel, pogledali smo si tudi film Ribiča Pepeta o kranjski sivki in plesali ob Čukovi pesmi Če čebelice. Izdelali smo si tudi pogrinjke, da so bile mize bolj praznične.
In z veseljem pojedli okusen zajtrk z mamicami in očki.
Praznovali smo tudi rojstne dneve – kar štiri.
Tri svečke so upihnili Filip, dvojčka Lana in Maj ter Teja.

Pripravila: Petra Habič

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)