December smo začeli z novoletno delavnico s starši, kjer smo skupaj ustvarjali in izdelovali okraske ter z njimi okrasili novoletno drevo v avli vrtca. Pripravljali smo se na nastop, ki smo ga pripravili v telovadnici vrtca skupaj z drugimi otroki.  Predstavili smo se s štirimi zimskimi pesmimi in v zboru odpeli ob spremljavi kitare. Spoznali smo zanimivo zgodbo o indijančku z imenom Padajoči sneg, katero smo poskušali tudi sami zaigrati. Obiskali smo otroke v gasilskem domu, se z njimi igrali in uživali. Ogledali smo si predstavo Snežne vrane, ki so jo zaigrale strokovne delavke vrtca.

Obiskal nas je Dedek Mraz. Za dobrodošlico smo mu zapeli nekaj pesmi. Ker smo se že prejšnji mesec veliko ukvarjali z lesom, smo se odločili, da bomo letos novoletne voščilnice naredili kar iz lesa. Tudi v naši igralnici smo postavili novoletno drevo in ga okrasili z barvnimi storži. Med seboj smo se obdarovali in si z žrebanjem izmenjali darila.  Juhuhu, novoletne počitnice so tu, zato je čas za žur. Peli smo, plesali in se zabavali. Želeli smo si snega, zato smo zapeli …. Zapadel je prvi sneg, pobelil sosednji breg … na božično noč …

Pripravila: Kristina Kovačič

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)