V prvih dneh decembra smo bili povabljeni k Aktivu žena Plamen iz Dolskega. Prijazne »plamenke« so nam pomagale speči piškote.
Na novoletni čajanki, smo skupaj s starši izdelovali okraske za našo igralnico, mi pa smo izdelali okraske za novoletno jelko, katero smo okrasili sredi decembra.
Ves december je potekal v prazničnem vzdušju. Delavke vrtca so pripravile igrico Didl, didl daja, otroci iz skupine Zvezda, so nam zaplesali Mačka Murija, v telovadnici smo plesali in rajali.
Pripravili smo koncert za vse skupine vrtca Dolsko.
Teden pred božičem smo igralnico spremenili v slavnostno dvorano, v kateri se je odvijal novoletni koncert za starše naše skupine. S Patricijo Marolt smo pripravile otroke, da so prepevali , recitirali in igrali na male instrumente. Koncert se je končal s pesmijo Mi se imamo radi, katero smo zapeli skupaj s starši. Na koncu smo se posladkali z našimi piškoti, sokom in pokramljali ob božični glasbi.
Leto 2015 se je zaključilo s pesmijo in voščilom staršem Želimo vam srečen božič.

Pripravila: Ana Colarič