V sredo, 11. 5. 2016, smo se otroci Zelene in Bele igralnice, ter otroci iz skupine Strele iz Dolskega, odpravili na zaključni izlet. Z avtobusom smo se odpeljali na Bled, kjer nas je že čakal Škrat. Peš smo odšli v Deželo ljudskih pravljic. Ko smo vstopili skozi časovni stroj, so nas na drugi strani čakali Lovec, Divja baba, Velikanka, Vila in Povodni mož. Pri vsakemu od njih smo izvedeli nekaj o naših gorah, rastlinah in o Blejskem jezeru. Na žerjavici smo pekli »pajkova rebrca«, se vrteli na prav posebnem vrtiljaku, spoznali Vilo, poskušali zelišča in se pogovarjali s Povodnim možem. Po vseh teh dogodivščinah nas je pri jezeru že čakal turistični vlak, ki nas je popeljal okoli jezera. Bili smo že zelo lačni, zato smo odšli na pizzo. Ko smo se dobro okrepčali, je sledil še kratek sprehod do jezera.
Polni lepih vtisov in novih doživetij smo se odpravili proti domu.

Pripravila: Kristina Kovačič