V petek, 7. 10. 2016 nas je prvič v tem šolskem letu obiskalo gledališče KU-KUC. Zaigrali so nam predstavo Medvedja simfonija, ki je nastala po ruski ljudski pravljici Mašenjka in medved, nam bolj poznana risanka Maša in medved. Zgodba govori o prijateljstvu, odnosih med odraslimi in otroki ter upoštevanju pravil. Nauk zgodbe je preprost: naloga otrok je, da upoštevajo odrasle, naloga odraslih pa, da se znamo igrati kot otroci. Razigrana predstava, prepletena s humorjem in presenečenji nam je omogočila, da smo lahko pokukali v medvedjo pisarno, opazovali, kaj vse je moral medved postoriti pred zimo oziroma zimskim dopustom in kako mu je pri tem nagajivo »pomagala« deklica Mašenjka. Ko je medved končno želel zaigrati svojo simfonijo pred občinstvom, se je zopet pojavila nagajiva Mašenjka, ki mu je, seveda po nesreči, zagodla kar nekaj nevšečnosti. Otroci so v predstavi, ki je bila polna akcije, zelo uživali, nasmejali so se do solz. Nekatere mlajše otroke je nekoliko prestrašil velik medved, vendar so se v naročju strokovnih delavk kmalu sprostili in si do konca ogledali predstavo. Nato je sledil še krompirjev piknik in sladkanje s sveže pečenim krompirjem.

Pripravila: Daša Lokar

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)