V tednu otroka smo ustvarjali z naravnimi materiali (z zrni koruze, želodi, žiri, javorjevimi letalci, borovimi iglicami, različnim listjem). Pogovarjali smo se o jesenskih pridelkih in izdelali trganke pridelkov. Ogledali smo si predstavo Tačka in čuden dan, ki so nam jo zaigrale vzgojiteljice, risali na temo predstave in se odpravili na daljši sprehod.

Risali smo tudi z ogljem po pravljici, ki smo si jo izmislili in sestavili sami. Nato smo si razdelili vloge in pravljico še odigrali. Sami pa sestavljamo tudi jesenske uganke.

Ker pa bomo drugo šolsko leto že odšli v šolo, se radi igramo igro šola, kjer se učimo in opravljamo različne grafomotorične vaje. Še rajši pa se igramo različne družabne igre, ki jih prinašamo v vrtec. K igri vedno zelo radi povabimo Melito ali Veroniko, da se skupaj igramo in spoznavamo pravila.

Praznujemo rojstne dneve pri katerih si otroci radi izberejo igre v telovadnici. Proti koncu meseca smo naredili še praskanke iz buč in izrezali našo bučo velikanko.

Pripravila: Veronika Jerman