Oktober se je začel s tednom otroka. V tem času smo uprizorili pravljico Mala miška: Hvala!, igrali smo se z naravnim materialom, peli pesmi o živalih ter jih spremljali z lastnimi instrumenti (ploskanje, udarjanje po kolenih, udarjanje z nogo ob tla …), si ogledali predstavo Medvedja simofonija in imeli krompirjev piknik.
Bolj podrobno smo spoznavali živali, ki živijo v gozdu. Igrali smo se igro: »Kdo bo prišel iz hiše« ter razvrščali slike živali po dveh gibalnih poteh glede na to, kje živijo. Ogledali smo si videoposnetke naravnega gibanja gozdnih živali in ga ob glasbi tudi uprizorili. V knjigah in revijah smo skupaj z Leonom iskali gozdne živali. Iz slanega testa smo izdelali svojega ježka. Spoznali smo tudi novo pesem Ježek in medved.
Poslušali smo zgodbo o Razbiti buči in jo kasneje sami obnavljali. Otroci so v vrtec prinesli buče in se z njimi igrali. Razvrščali smo jih po velikosti, barvi, jih izdolbli, izrezali in odstranjevali semena.
Veliko smo telovadili v telovadnici, igralnici, na hodniku, ob primernem vremenu pa tudi zunaj.
V tem mesecu so nas obiskali tudi gasilci, s katerimi smo skupaj izvedli požarno vajo.

Pripravila: Klavdija Bukovec

 

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)