Na začetku meseca smo se veeeliiiiko igrali z žogami različih velikosti. Z njimi smo se igrali na igrišču, v telovadnici, igralnici in na hodniku. Otrokom je bila najbolj zanimiva škatla z različno velikimi luknjami, v katere so metali žoge. V sredini meseca nas je obiskala Muca Copatarica. Otroci so ob slikah prisluhnili pravljici o Muci Copatarici in si jih čez dan večkrat sami ogledali. Na temo pravljice smo se igrali, spoznavali copate svojih prijateljev in vzgojiteljic, jih skrivali in iskali po igralnici, ter si ogledali predstavo Muca Copatarica. Zaigrali so nam jo otroci iz skupine Zvezda. V okolici vrtca smo iskali in opazovali muce, ter oponašali njihovo oglašanje.
Naš prvi tradicionalni slovenski zajtrk v vrtcu pa je potekal malo drugače. Zajtrk smo pojedli sami, ob lepo pripravljeni mizi (na mizi so gorele svečke, vsak otrok je dobil prtiček).
Mmmmm….bil je odličen.
Nato smo odšli v telovadnico, kjer smo poslušali pesem Čebelar in ob zvokih harmonike še malo zaplesali.

Pripravila: Klavdija Bukovec