V prvem mesecu novega leta smo spoznavali zimska oblačila ob pravljici Nekega zimskega dne. Oblačili in obuvali smo tudi dečka in deklico na vratih. Ob oblačilih smo spoznavali in pokazali dele telesa. Spoznali smo dve pesmi Sneženi mož in Zima zima bela. Po pravljici Snežakova pesem so otroci sestavljali snežake. V igralnico smo prinesli tudi sneg, se z njim igrali, ga opazovali in raziskovali. Sneg pa smo spoznali tudi na hribu na igrišču, po katerem smo se dričali.

Otroci so sodelovali tudi pri eksperimentu izdelava ledenih kock. Vodo smo nalili v model za ledene kocke, ga postavili na zunanjo okensko polico in medtem večkrat preverili kaj se dogaja. Z barvnimi ledenimi kockami smo tudi risali in ustvarili prave umetnije.

Mesec januar smo zaključili z ogledom predstave Veliki strah malega tigra. Kar nekaj otrok je zbralo pogum in zdravniku pokazalo svoje dojenčke in živali.
Pripravila: Klavdija Bukovec

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)