Mesec februar je bil v naši igralnici pravljičen, saj so otroci slišali različne pravljice (Piščanček Pik, Sapramiška, Muca Copatarica, Sovica Jokica spet joka in Mojca Pokrajculja). Ob pravljicah smo se pogovarjali o nastopajočih, obnovili zgodbo, narisali posamezni lik po vrstnem redu ter le te zvezali v knjigice. Otroci so tudi za domov dobili vsak svojo knjigo, katero so skupaj s starši prebrali in sami narisali risbico. Vsak je nato svojo knjigo predstavil prijateljem na posebnem pravljičnem stolu, ki ga imamo v igralnici.
Poleg vadbenih ur v telovadnici vrtca, smo odšli tudi na sprehod po okolici in spoznavali simbole in znake.
Prvi petek v mesecu smo obiskali zobozdravnico v Dolu. Zobozdravnica nam je predstavila potek dela in kaj vse uporablja za svoje delo. Otroci so se lahko tudi povzpeli na stol in na koncu dobili štampiljko na roko.
Odšli smo tudi na obisk k prijateljem v župnišče, kjer smo skupaj poslušali pravljico, sledilo pa je skupno druženje in igranje.
Za konec meseca, da bi pregnali zimo, smo se namaškarali in imeli pustno rajanje ob glasbi.

Pripravila: Petra Hrastnik

(Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1)