V mesecu aprilu smo pozornost namenili rasti in skrbi za rastline. Ob slikanici »Small, small seed« smo spoznali rast sončnice od semena do cveta. V vrtec smo prinesli različne lončke in semena rastlin. V lončke smo nasuli zemljo in vanjo posejali semena. Opazovali smo lončke, se ob tem pogovarjali, kaj potrebuje rastlina za rast in rastline primerno zalivali. V lončkih so nam vzklile vrtne cvetlice, ognjič, nageljni, solata, fižol, bazilika, peteršilj, paprika, kumare… Posejane rastline smo pred prvomajskimi počitnicami odnesli domov, kjer bomo za njih še naprej skrbeli. Večkrat smo se odpravili na sprehod v naravo, se sprehodili po travniku, opazovali spremembe v okolici, iskali travniške živali, nabirali cvetlice in oblikovali šopke za vaze.
7. april je svetovni dan zdravja. V dopoldanskem času smo se odpravili na orientacijski pohod na polje. Reševali smo različne naloge in ugotavljali »Kdo je pojedel korenček?« V knjigi smo spoznali piščančka Pika, se zabavali ob njegovih dogodivščinah in ga ustvarili iz tulcev. Sredi aprila se je, zaradi selitve v drug vrtec, od nas poslovila Polona. Pripravili smo ji zabavo ob glasbi, ji ustvarili spominski album risb, se igrali z milnimi mehurčki ter se posladkali. V lepem vremenu smo se igrali v peskovniku in na igralih na igrišču, se vozili s poganjalci ter se igrali z baloni in žogami.

Pripravila: Nataša Jerina

 

 

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)