12. februarja smo se z avtobusom odpravili na zimovanje na Pokljuko. Na poti nas je spremljal sneg, na Pokljuki nas je pa pozdravila dvometrska snežna odeja.

Namestili smo se v dve veliki podstrešni sobi v hotelu Jelka. Tudi popoldan nas je spremljalo obilno sneženje. Ta dan so otroci na smučišču prejeli smuči in dodatno opremo ter se razporedili po skupinah, glede na predhodno znanje, če so ga imeli. Z vaditelji Planeta otrok so se odpravili na sneg, kjer so z različnimi tehnikami vadili prijem na vlečnico, smučanje, ustavljanje in vstajanje v primeru, če padejo. Nadaljne dni nas je grelo sonce in vreme za smuko je bilo fantastično. Otroci so sčasoma, glede na osvojeno znanje, prehajali z vlečnice na vlečne kroge in se spuščali s sredine smučišča in nato še z vrha. Na koncu so še poskusili smučišče z vlečnim sidrom. V četrtek popoldan po smuki smo se odpravili na sankališče, kjer smo se sankali z enosedi in spuščali s tubami (napihnjena traktorska pnevmatika). Otroci so od vznemirjanja in veselja pri spustu kričali in se smejali. V petek pa je otroke čakalo še tekmovanje, kjer so vsi prejeli medalje. Imeli so tudi veliko navijačev, med katerimi je bilo veliko družinskih članov, ki so se zelo potrudili in ta dan prišli z namenom, da jih bodrijo in navijajo za njih.

Velike pohvale vsem našim smučarjem in smučarkam za pogum in osvojene medalje ter vsem družinskim članom, ki so prišli našim najmlajšim nudit podporo in to šteje.

Pripravila: Danijela Petkičič