V mesecu februarju smo se z otroki pogovarjali o barvah. Barvne igrače smo klasificirali na različne načine in poslušali njihovo poimenovanje. Naredili smo si različne poligone, kjer so otroci premagovali ovire in se hkrati seznanjali z barvami.

Igrali smo se tudi igro senc s pomočjo grafoskopa in različnih prosojnih in neprosojnih igrač. Za otroke je bilo to nekaj novega in zanimivega.

Zelo veseli smo bili, da so se začeli tudi lepi in sončni dnevi, kar pridno izkoristimo in se odpravimo do bližnjih gozdov, kjer se otroci prosto igrajo in raziskujejo. Našli smo tudi prve zvončke.

Ogledali lutkovne predstave je za otroke vedno nekaj posebnega. Tokrat smo si ogledali predstavo z naslovom »Zoo za lahko noč«.

1. februar, ko goduje Valentin, je dan zaljubljenih. Je pa tudi dan, ki prinaša ključ do korenin. Zato smo na ta dan z otroki zasadili semena v lončke, katera bomo opazovali pri njihovi rasti.