Začetek marca so v naši igralnici praznovali kar štirje otroci. Nina, Aleksandar, Zala in Aron so upihnili štiri svečke. Z njimi smo zapeli, zaplesali in se posladkali.
Prepevali smo tudi pesmice ob slikopisu (Trobentica in zvonček, Kukavica, Čmrlj in Jaz pa grem na zeleno travco). Za okrasitev garderobe in oglasne deske so otroci izdelali rože (risanje, striženje, barvanje s tempera barvami, mečkanje časopisnega papirja in lepljenje).
Vsak otrok je izdelal kuverto, narisal sebe, nalepil znamko in skupaj smo odnesli kuverte v poštni nabiralnik in s tem za materinski dan presenetili mamice.
V okviru Malega sončka so se otroci vozili s poganjalci po poligonu.
V igralnici pa smo si uredili kotičke (trgovina, pošta in knjižnica) in se igrali igro vlog.
V vrtcu Dol smo si ogledali predstavo Palček Pomladnik in pomlad, v izvedbi strokovnih delavk vrtca.
Skozi šolsko leto je v našo igralnico ob petkih prihajal dijak Jakob, ki pa je prakso zaključil v zadnjem tednu v marcu in nam prinesel čokoladno presenečenje.

Pripravila: Petra Hrastnik