V mesecu aprilu nas je lepo vreme spodbudilo, da smo še več hodili na sprehode in izlete. Bibo smo pustili kar v vrtcu in se učili hoditi v parih, v koloni, po pločniku. V tednu od 8.do11.4.2019 smo hodili v vrtec Dol, kjer smo izvajali projekt »Samo eno življenje imam«. Otroci so slišali veliko novih spoznan od ravnanja če se zastrupiš, udariš, upečeš,..

V tem mesecu smo se prijavili in izvedli projekt Uhu lepila z naslovom«Moj kraj«. Iz das mase, krep papirja in tempara barvic smo izdelali maketo našega kraja.

V okviru Malega sončka smo tekli  na krosu, okoli teniškega in šolskega igrišča v Dolu

Sadili pa smo tudi  sadike paradižnika in semena buč  v prozorne plastične lončke in opazovali rastline kako rastejo.

Veliko smo tudi telovadili ob bobnu, vadili poskoke, križno gibanje in izvajali dejavnosti v gibanju.

Vzgojiteljica Marija Bajec